kobieta dająca prezent na Święta

Co podarować babci z okazji Bożego Narodzenia? Porcalana to idealny pomysł

Święta Bożego Narodzenia to niepowtarzalna okazja, aby wyrazić uczucia wobec bliskich. Najłatwiej to zrobić poprzez wymianę podarunków – to piękna tradycja, którą warto kultywować. Aby jednak upominek okazał się udany, warto zastanowić się, co przypadnie do gustu obdarowanej osobie. Jaki zatem prezent wybrać dla babci, by poczuła się wyjątkowo? Przeczytasz o tym w poniższym artykule.

Prezenty z porcelany – jakie wybrać?

Porcelana zachwyca od pokoleń, symbolizując szlachetność i nietuzinkowe piękno, dlatego wyroby z tego materiału świetnie sprawdzą się jako podarunek dla babć i dziadków. W okresie świątecznym warto wybrać eleganckie i oryginalne dekoracje choinkowe, bombki, szopki czy figurki z wizerunkiem Świętej Rodziny lub aniołów. Dobrym pomysłem może być także zastawa stołowa zdobiona świątecznymi ornamentami. Jeśli dziadkowie są miłośnikami kwiatów i często goszczą one w ich domach, na pewno spodoba im się prezent w postaci wazonu. Porcelana o bardziej użytkowym charakterze to także uniwersalny serwis. Jeśli babcia jest koneserką kawy lub herbaty, idealnym pomysłem okaże się oryginalny zestaw filiżanki ze spodkiem przeznaczony tylko dla niej.

Jak zapakować porcelanowe prezenty?

Pakując na prezent serwisy, figurki czy świąteczne dekoracje porcelanowe należy pamiętać, by były zapakowane nie tylko elegancko, ale przede wszystkim solidnie. Porcelana to bardzo kruchy materiał, który wymaga odpowiedniego zabezpieczenia np. folią bąbelkową. Najlepszym sposobem na piękne, a zarazem bezpieczne spakowanie upominku jest zakup porcelany w sklepie, który w swojej ofercie proponuje pakowanie wybranego przedmiotu na prezent. Jeśli nie mamy możliwości spotkania z ukochaną osobą, porcelanę można zamówić w sklepie internetowym, który dostarczy ją bezpośrednio pod wskazany adres.