Alessi

Firmę Alessi założył w 1921 roku Giovanni Alessi. Od samego początku jej dewizą było idealne połączenie designu przedmiotu z jego funkcją użytkową. Aby to osiągnąć, marka Alessi na przestrzeni wielu lat działalności zaprosiła do współpracy ponad dwustu projektantów. Wśród wielkich nazwisk warto wymienić takie jak: Richard Sapper, Aldo Rossi, Michael Graves, Philippe Starck, Stefano Giovannoni Jasper Morison oraz Alessandro Mendini. Obok produktów marek takich jak Villeroy & Boch czy SILIT, wyjątkowo estetyczne i funkcjonalne czajniki, dzbanki, tostery i inne akcesoria kuchenne Alessi stanowią ważną część asortymentu naszego salonu.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż 1 grudnia 2014 roku Profesor Alessandro Mendini został wyróżniony tytułem doktora honoris causa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wystawie zorganizowanej w Muzeum Architektury poza wieloma legendarnymi obiektami znalazł się projekt rzeźby Arlekina, którą Profesor Alessandro Mendini zaprojektował specjalnie dla Wrocławia.

Siedmiometrowa, kolorowa rzeźba, która stanie w przestrzeni publicznej miasta będzie piękną pamiątką po spotkaniu z twórczością Profesora Mendiniego. Będzie również symbolem otwartości Wrocławia na świat, wielokulturową Europę i sztukę współczesną. Wiele produktów firmy Alessi znajduje się w muzeach sztuki użytkowej na całym świecie.
Zapraszamy do zapoznania się z bardzo szeroką ofertą firmy Alessi w naszym Salonie Porcelany. Współpracujemy bezpośrednio z fabryką i możemy zrealizować każde zamówienie.