Markowa porcelana od najlepszych producentów – o nas

Witamy na stronie internetowej naszego Salonu Porcelany we Wrocławiu!

Historia i porcelana

Wszyscy wiemy, że porcelanę wynaleźli Chińczycy. A jak porcelana dotarła do Europy?

Gdy otwieraliśmy nasz salon w listopadzie 1998 roku, nie uświadamialiśmy sobie, że dokładnie 700 lat wcześniej, późną jesienią 1298 roku, uwięziony w Genui Marco Polo podjął trud spisania wspomnień ze swojej podróży do Chin. Tak powstało dzieło „Opisanie świata”, z którego średniowieczna Europa dowiedziała się o porcelanie.

Chińczycy bardzo strzegli szczegółów wyrobu porcelany i dopiero w 1708 roku alchemik Jan Fryderyk Boettger odkrył tajemnicę jej produkcji. Dwa lata później ruszyła pierwsza fabryka porcelany w Europie, ale prawdziwy rozkwit manufaktur i jednocześnie fascynacja porcelaną przypadają na XIX wiek. Powstają wtedy firmy: Hutschenreuther 1814 ,Vista Alegre 1824, Goebel 1871, Kaiser 1872, Rosenthal 1879 .

W dzisiejszych czasach nie musimy już podróżować Jedwabnym Szlakiem, aby sprowadzać do naszego salonu porcelanowe nowości. Centrum nowości znajduje się na targach Ambiente we Frankfurcie, skąd przywozimy dla Państwa wyroby najlepszych wytwórni europejskich .

Znajdziecie u nas Państwo zarówno elegancką klasykę, jak również najbardziej nowoczesne kolekcje porcelany.

Nasz salon

Zapraszamy do wyjątkowego Salonu Porcelany we Wrocławiu. Dbamy o to, by każdy Gość czuł wyjątkowość tego miejsca. Niepowtarzalny klimat pozwala nam tworzyć unikalna markowa porcelana. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wyłącznie produkty najwyższej jakości – zarówno serwisy porcelanowe czy zestawy sztućców, jak i kolekcję dekoracji świątecznych oraz prezentów. Państwa uwadze polecamy również luksusowe garnki, szybkowary, patelnie i inne naczynia ceramiczne, jak również szeroką gamę wysokiej jakości akcesoriów kuchennych.

17

Lat doświadczenia

66

Rodzajów porcelany

Z powodzeniem łączymy klasyczną elegancję z nowoczesnym wzornictwem. Dbamy też o to, by stale wzbogacać naszą ofertę, wprowadzając do niej nowe kolekcje i produkty. Każdego roku odwiedzamy targi Ambiente we Frankfurcie, gdzie można zobaczyć nowości i bestsellery naszej branży. Cały zespół wyszukuje nowe propozycje produktów wytwarzanych w najlepszych wytwórniach Europy. Dzięki temu do oferty trafia zarówno najpiękniejsza markowa porcelana, jak i akcesoria kuchenne, szybkowary i inne naczynia do gotowania oraz kolekcje najpiękniejszych sztućców.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz pomożemy w wyborze prezentów i dekoracji świątecznych. Zapakowane przez nas w elegancki papier i przewiązane satynową wstążką artykuły będą prezentować się wspaniale! Możemy wysłać Państwa zamówienie w dowolne miejsce w kraju i za granicą. Bez względu na to, czy będą to porcelanowe figurki, eleganckie filiżanki, czy zastawa stołowa z porcelany – gwarantujemy, że będziecie Państwo zadowoleni z zakupów u nas.

Niech nasze produkty przemówią same za siebie. W poszczególnych działach oferty znajdziecie Państwo wyjątkowe propozycje markowej porcelany od takich producentów jak Rosenthal, Goebel, Kaiser, Lladro, Vista Alegre, Villeroy & Boch, Hutschenreutcher czy Seltman Weiden. Każdego zachwyci piękne, włoskie, ręcznie wykonane szkło marki IVV.
Oferujemy również szeroki wybór luksusowych garnków, szybkowary, patelnie i akcesoria kuchenne firm: SILIT, WMF, Original Kajser. Marka ALESSI to przykład mariażu wspaniałego designu z przedmiotami codziennego użytku. W ofercie mamy także sztućce firm Odiso, WMF i Hardanger Bestikk.