Artis Orbis – kolekcja Goebel

Porcelany i szkła kolekcji Artis Orbis to majestatyczna podróż poprzez dzieła inspirowane twórczością najznamienitszych artystów XIX i XX wieku, a także wzornictwo i projekty pochodzące od najzdolniejszych współczesnych artystów. Możemy tu podziwiać dzieła takich artystów jak:

Vincent van Gogh (1853-1890)

Geniusz i szaleniec
Choć przeżył swe życie w ekstremalnej biedzie dziś jego obrazy należą do najdroższych na świecie. Borykał się z wieloma problemami, a mimo to swoją wrażliwość i piękną duszę potrafił uwiecznić dla nas w obrazach emanujących ciepłem barw i optymizmem.

Złote Art Nouveau
Cała twórczość Gustava Klimta przesycona jest unikalną, liryczną zmysłowością w ornamencie złota. Styl który wykreował zagwarantował mu pozycję najbardziej rozpoznawalnego przedstawiciela secesji i sławę sięgającą naszych czasów. Spośród wszystkich jego dzieł obraz „Pocałunek„ przeszedł do historii jako najsłynniejszy i niezmiennie zachwyca nas jako alegoria miłości.

Ojciec impresjonizmu
Stworzył pejzaże, które po dziś dzień uważane są za najpiękniejsze. Jego obrazy przepełnione są promieniami słońca, a światło i cienie oddają wszystkie kolory natury. Jak nikt inny potrafił uchwycić magiczny moment i uwiecznić go dla nas w swej twórczości.

Mistrz Pięknej Epoki
Jak żaden inny artysta umiał oddać piękno ciała kobiety. Po tym jak wykreował swój pierwszy portret sławnej aktorki Sarah Bernhardt czeski malarz dołączył do światowej elity artystów. Wysmakowana stylistyka jego obrazów to połączenie kobiecej urody, ornamentów roślinnych i elementów sztuki bizantyjskiej.
Bogata kolekcja porcelany i szkła firmy Goebel inspirowana działami Alphonsa Muchy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem odwiedzających nasz Salon.

Artysta który już za życia stał się legendą. Twórczość którą stworzył to świat unikalny, zaskakujący, powikłany. Nie poprzestał na jednym środku wyrazu, był malarzem grafikiem, fotografem, designerem… wielkim mistrzem. Jest jedynym artystą, któremu dwa prestiżowe muzea dedykowały swoje istnienie.
Projektanci współpracujący z firmą Goebel w znakomity sposób przenieśli dzieła mistrza na porcelanę i szkło.

Twórca magicznego realizmu, urodzony w 1944r., żyje i tworzy w Hiszpanii. Jego dzieła wprowadzają nas w niezwykły, tajemniczy, mistyczny świat, gdzie przestrzeń i czas podążają według nieznanych nam reguł. Atmosfera obrazów przesycona jest mitologią i filozofią wschodu.

Urodził się w 1963r. w Brazylii, obecnie od ponad 20 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Twórczość swoją wyraża mieszanką krzykliwego graffiti, Pop Art-u, elementów Kubizmu. Dzieła Britto przesycone są niesamowitą dawką pozytywnej energii, radości, motywów zabawy.

Uta Koloczek to młoda berlińska artystka.Jej twórcza pasja , miłość do porcelany w połączeniu w ze znakomitym rzemiosłem pozwoliła stworzyć figurki , które nikogo nie pozostawią obojętnym. Kolekcja zabawnych psiaków została zaprojektowana specjalnie dla firmy Goebel Porzellan i szturmem zdobywa półki najlepszych salonów w Niemczech, Czechach, Rosji, Skandynawii, Polski. Filigranowe chihuahua, przysadziste mopsy i smukłe whippety dumnie zerkając ze swych poduch podbijają serca kolejnych miłośników porcelanowych figur.

Wersja:

  • Dla SZUKAJACYCH SPOKOJU: zawsze elegancka, subtelna biel grzecznych, kochanych psiaków.
  • Dla LUBIACYCH SZALEŃSTWA: wersja centkowana – tu psiaki zerkają na nas zalotnie, szukając okazji do kolejnych psot.
  • Dla LUBIACYCH LANS: seria wystylizowana, nie brakuje tu biżuterii i złota. Ekstrawagancja której nie można się oprzeć.