Dobierając produkty do naszego sklepu, zwracamy szczególną uwagę na jakość porcelany oraz niezwykłe walory artystyczne. Dlatego w naszej ofercie znalazły się serwisy porcelanowe portugalskiej firmy Vista Alegre. Przedsiębiorstwo działa od 1824 roku i od tego czasu wyroby należą do najbardziej cenionych w całej Europie, o czym może świadczyć fakt, że zastawy stołowe Vista Alegre są używane przy specjalnych okazjach w Białym Domu, w ambasadach wielu krajów na całym świecie, podczas wystawnych obiadów u królowej Elżbiety II (Wielka Brytania), króla Juana Carlosa (Hiszpania), królowej Beatrycze (Holandia) oraz prezydenta Brazylii.

Niezwykła jakość porcelany

Cechą charakterystyczną porcelany Vista Alegre jest jej niezwykła jakość. Na przestrzeni lat firma połączyła tradycję z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Innowacyjne metody produkcji pozwalają stworzyć serwisy z porcelany, fajansu czy kamionki o niezaprzeczalnej klasie. Dodatkowo podczas wykonywania poszczególnych elementów przywiązywana jest uwaga do artyzmu. Przepiękne dekoracje powstają przy udziale takich twórców, jak: Christian Lacroix, Brunno Jahara, Karim Rashid, Bartek Mejor (polski projektant!), Beatriz Lamanna i wielu innych.

Walory artystyczne porcelany Vista Alegre

Oryginalne wzornictwo i kunszt wykonania porcelany Vista Alegre to jedna z najważniejszych cech charakterystycznych wyrobów. W trakcie produkcji wykorzystuje się najlepsze farby o intensywnych kolorach. Niezwykle eleganckie rysunki są perfekcyjne w każdym calu, co widać zwłaszcza w zestawach Parada Motyli.

Te trójwymiarowe wiernie oddane malowidła z elementami złota i platyny pięknie prezentują się na każdym stole. Warto także wspomnieć o serwisie Sol y Sombra. Docenią go miłośnicy czarno-białych wzorów połączonych ze złotymi, luksusowymi akcentami. Dzięki współpracy z najlepszymi artystami firmie Vista Alegre udaje się stworzyć kolekcje odważne, nietuzinkowe, intrygujące. Łączenie różnych form i stylów sprawia, że porcelana wyróżnia się na tle innych produktów.

Portugalskie symbole na porcelanie

W 2012 roku powstał serwis Transatlantyka, który nawiązuje do tradycyjnych symboli Portugalii i Brazylii. Na talerzach i filiżankach można znaleźć misternie wykonane żaglowce, busole, koniki morskie, stare pieczęcie czy koronę królewską, a nawet pistolet odnoszący się do niechlubnych karteli narkotykowych, jakie cały czas działają na terenie Brazylii.

Nawiązanie do różnych aspektów życia pokazuje różnorodność obu krajów. Również kolorystyka nabrała nowego znaczenia. Odcienie niebieskiego mają oznaczać błękit nieba i oceanu, złoto zaś symbolizuje bogactwo rodziny królewskiej, która uciekła do Brazylii w 1808 roku w czasie wojny z Francją Napoleona Bonaparte. Bardzo bogata, konserwatywna dekoracja pięknie współgra z awangardową formą naczyń. Serwis ten stał się wizytówką firmy Vista Alegre. Został nawet nominowany do German Design Award. 2016.

Stylowe i awangardowe zestawy porcelany Casablanca

Miłośnicy geometrycznych figur i wyrazistych barw na pewno docenią dostępny w naszym sklepie serwis Casablanca. Stylowe i awangardowe połączenie kolorów oraz kształtów sprawia, że zastawa wyjątkowo dobrze współgra zarówno z tradycyjnym wystrojem, jak i bardziej nowoczesnym. Wszystkie wyroby Vista Alegre to najlepszy przykład, że porcelana stała się rzemiosłem wybitnie artystycznym.

Brunno Jahara urodził się w 1979 roku w Rio de Janeiro w Brazylii. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Brazylijskim i na Instituto Universitario di Architettura w Wenecji rozpoczął pracę w Fabrica Design Departament. Założył studio designu Jahara Studio działające w Sao Paulo i Rio de Janeiro.

Dla marki Vista Alegre zaprojektował w 2012 roku serwis Transatlantyka. Rok 2012 był w Brazylii Rokiem Portugalii przypominającym podróż ze Starego do Nowego Świata przez Ocean Atlantycki.

Dekoracja serwisu jest połączeniem kultowych symboli Portugalii i Brazylii, takich jak busole, żaglowce, koniki morskie, korona królewska czy stara pieczęć. Wśród tych pięknych dekoracji pojawia się pistolet. Symbolizuje on kartele narkotykowe ciągle obecne w Brazylii. Brunno Jahara chciał pokazać, że Brazylia to piękne, egzotyczne miejsce, a pistolet to dyskretne nawiązanie do innej bolesnej rzeczywistości. Kolory odnoszą się do kolonialnej historii Portugalii. Mnóstwo niebieskiego – to błękit nieba i oceanu, złoto zaś symbolizuje bogactwo rodziny królewskiej, która uciekła do Brazylii w 1808 roku w czasie wojny z Francją Napoleona Bonaparte. Bardzo bogata, konserwatywna dekoracja pięknie współgra z awangardową formą naczyń.

Patrząc na tę dekorację, ma się ochotę wypłynąć w daleką, pełną przygód podróż.

Serwis Transatlantyka jest wizytówką firmy Vista Alegre. Jest nominowany do German Design Award 2016.

Casablanca – to serwis jednocześnie stylowy i awangardowy. Idealne połączenie kolorów i kształtów.

Beatriz Lamanna brazylijska projektantka, opracowywała prace dla takich firm jak Nokia, Avon, Natura.

Dla marki Vista Alegre stworzyła barwne kolekcje porcelany z charakterystycznymi symbolami takich miast jak: Lizbona, Porto, Madera, Madryt i Rio de Janeiro. Są to filiżanki do espresso, filiżanki do herbaty, kubki, dzbanki, cukiernice i mleczniki. Cała kolekcja jest pięknie pakowana i będzie wspaniałym prezentem.