Porcelana Rosenthal już od ponad 140 lat należy do najbardziej luksusowych i solidnych wyrobów ceramicznych. Są to elementy, które docenią miłośnicy klasycznych, minimalistycznych ozdób utrzymanych w odcieniu nieskazitelnej bieli. Za wizytówkę kolekcji uznaje się słynny serwis Biała Maria, który pierwotnie został zaprojektowany dla żony założyciela firmy, a także nazwany jej imieniem. Ta ponadczasowa zastawa stanowi ozdobę każdego stołu.

W późniejszych latach serwis Biała Maria otrzymał nową odsłonę. Dzisiaj dostępne są wersje zdobione talerzy, filiżanek oraz pater. Taki komplet szczególnie pasuje na wielkanocny stół, ponieważ dekoracje zaprojektowane przez szwajcarską artystkę Regula Stüdli to eleganckie i delikatne kwiaty róż, granatów oraz stokrotek. Kompozycje kwiatów na każdym elemencie są inne, a barwa i ułożenie roślin dają złudzenie rzeczywistości. Całość jest utrzymana w pastelowych odcieniach różu, zieleni i żółci.

Klasyczny serwis Sanssouci Elfenbein Gold

Na szczególną uwagę zasługuje klasyczny serwis Sanssouci Elfenbein Gold. Jest to jedyny komplet firmy Rosenthal utrzymany w tonacji kości słoniowej. Warto dodać, że reliefy na poszczególnych częściach zastawy to kopia sztukaterii z zamku Sanssouci w Poczdamie. Jak przystało na nawiązania do stylu rokoko, brzegi serwisu zostały wykończone eleganckimi złoceniami, które tworzą harmonijną całość z ciepłą barwą i nadają poszczególnym elementom lekkości.

Również w tej kolekcji znajdziecie Państwo wersję dekorowaną motywem klasycznej róży – Sanssouci Ramona.

Drugą wersję zastawy również zaprojektowała Regula Stüdli. Tak powstał komplet o nazwie Tajemniczy Ogród. Artystka jest miłośniczką kwiatów, a swoją fascynację florystycznymi motywami przeniosła na porcelanę firmy Rosenthal. Całość została wykończona piękną dziką roślinnością, przy czym na każdej części można podziwiać inną kompozycję. Prosta i nowoczesna forma naczyń oraz bujne motywy kwiatowe tworzą niepowtarzalne połączenie. Delikatna, niemalże transparentna porcelana, przywodzi na myśl subtelne serwisy z królewskich stołów w epoce bogatego baroku i rokoko.

Anioły Rosenthal

Firma Rosenthal już na początku swojej działalności tworzyła piękne figurki aniołów, które zanoszą myśli i modlitwy i do nieba. Dzisiaj każdy z nas może wybrać swoją ulubioną figurkę, a nawet stworzyć niepowtarzalną kolekcję. W naszym sklepie zjadą Państwo anioły w pięknej, nieskazitelnie białej barwie. Mogą one stanowić prezent urodzinowy czy podarek z okazji chrztu. Anioły Rosenthal są dostępne w trzech wielkościach: mała figurka – około 6,5 cm, średnia – około 10,5 cm i duża – około 14,5 cm.