Istotnym elementem nakrycia stołu są sztućce. We Wrocławiu oraz w naszym sklepie online mogą Państwo zakupić zastawy od znanych producentów. Komplet eleganckich, stylowych łyżek, widelców i noży przetrwa wiele lat eksploatacji. Wiele z dostępnych produktów można myć w zmywarce. Przedtem należy zapoznać się z instrukcją użytkowania, by nie uszkodzić struktury ani zdobień sztućców.

Wysokiej jakości sztućce muszą być dopracowane w każdym detalu. Muszą się również wyróżniać elegancją oraz trwałością. Łyżki, noże i widelce powinny być zaprojektowane tak, by były wygodne w użyciu. Dużą rolę odgrywa materiał, z jakiego zostały wykonane. Najlepszej jakości surowiec nie traci blasku podczas wielokrotnego mycia, dzięki czemu sztućce nie mają żadnych przebarwień, nawet przy wysokim stopniu eksploatacji. Pomagamy naszym Klientom skompletować całą zastawę do stołu. W naszej ofercie dostępne są znakomite akcesoria Odiso, Hardanger-Bestikk i WMF.

Komplety stołowe do domu i restauracji

Eleganckie komplety stołowe przydają się w każdym domu. To właśnie dzięki nim nakrycie stołu przy ważnych okazjach nabiera nietuzinkowego kolorytu. Każda szanująca się, wykwintna restauracja powinna zainwestować w najlepszej jakości komplety sztućców. To właśnie w takich miejscach wszystkie elementy serwisów narażone są na znacznie większe zużycie niż w domach. Dlatego jakość sztućców ma ogromne znaczenie. Liczy się także wygląd. Piękne, harmonijne kształty tworzą z serwisami porcelanowymi spójną całość.

Jak wybrać sztućce?

Szukając kompletu sztućców do domu lub restauracji, warto skorzystać z fachowego doradztwa naszych pracowników. Mamy bogate doświadczenie w sprzedaży produktów od znanych producentów. Znana i doceniana przez tysiące użytkowników marka jest gwarancją najwyższej jakości produktów. Sztućce sprzedajemy w sklepie we Wrocławiu oraz online.

Wybierając sztućce, należy przede wszystkim określić, z jakiego materiału mają być wykonane. Najczęściej spotykane są wytworzone ze stali nierdzewnej z domieszką chromu i niklu. Są one wysoce odporne na rdzewienie. Cechuje je wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Osoby uczulone na nikiel mogą zamówić sztućce ze stali nierdzewnej z domieszką chromu, bez innych dodatków. Produkty dostępne są w wersji satynowej (matowe) oraz polerowanej (gładkie, z lustrzanym odbiciem).

Popularne są sztućce ze srebra. Wymagają specjalnej pielęgnacji, która zapobiega utracie walorów estetycznych tych artykułów. Nie można ich myć w zmywarce, a ręczne mycie powinno być wykonywane przy użyciu specjalnych detergentów. Powinny być wycierane miękką szmatką i przechowywane w suchym miejscu, by nie ulegały czernieniu. Warto zwrócić uwagę, jakie dokładnie elementy są w zestawie. Zazwyczaj sprzedawane są komplety z sześcioma łyżkami, łyżeczkami, widelcami i nożami. Taki wariant jest wystarczający w przypadku sztućców do użytku codziennego. Zastawy na specjalne uroczystości powinny być uzupełnione o dodatkowe akcesoria do serwowania ciasta, nalewania zup i do mięsa.

Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu. Szeroka oferta wyrobów porcelanowych oraz innych elementów nakrycia stołu sprawia, że każdy Klient znajdzie coś dla siebie.


Sztućce Odiso


Sztućce Hardanger-Bestikk


Sztućce WMF