figurki porcelanowe

Figurki porcelanowe wracają do łask!

Chyba każdy z nas pamięta drobne bibeloty na kredensach naszych babć i cioć. Figurki z porcelany zdobiły większość domów, były wyrazem upodobań gospodyni do danej tematyki, ale i cenną dekoracją w czasach, gdy ciężko było dostać cokolwiek. Od kilku lat daje się zaważyć rosnące zainteresowanie tego typu drobiazgami i coraz chętniej sięgamy ponownie po klasyczne lub szalone figurki z tego materiału.

Figurki z porcelany – najważniejsze informacje

Porcelana to termin określający naczynia i dekoracje wykonane z mieszanki kwarcu, kaolinu, skalenia, które poddane odpowiedniej obróbce pozwalają wytworzyć produkty codziennego użytku. Dzięki rozwojowi technologii i zaplecza technicznego możemy cieszyć się dziś ogromnym wyborem tego typu elementów od najlepszych i najbardziej uznanych producentów. Firmy takie jak Rosenthal, Goebel, Kaiser, Villeroy & Boch do swojej oferty, obok pięknych i dekoracyjnych zastaw, nieustannie wprowadzają nowe modele figurek.

Figurki mogą być sentymentalnym prezentem dla bliskiej osoby, nawiązującym do czegoś dla niej ważnego czy okazji. Są też ciekawą formą hobby, gdyż wiele osób docenia możliwość zbierania różnych tematycznych figur z kolekcji producentów i tworzenie z nich mini wystaw w domach.

Jakie figurki warto mieć w domu?

Sięgając po figurki w celu ustawienia ich w widocznym miejscu, warto wybierać te dobrej jakości, wykonane z wytrzymałych materiałów. Dla osób ceniących tradycję dobrym pomysłem będą aniołki z kolekcji Rosenthala. Wyglądają na delikatne, ale mają swoją wagę i dodadzą charakteru każdemu wnętrzu. Kolorowe dekoracje Villeroy & Boch są z kolei alternatywą dla świątecznych dekoracji. Pięknie malowane krasnale, zwierzątka czy natura mogą ozdobić stół podczas celebrowania ważnych uroczystości, czy choinkę podczas Bożego Narodzenia.

Figury porcelanowe Lladro zachwycają szczegółami, a te z niemieckiej firmy Kaiser elegancją. Wszystkie przykują uwagę największych koneserów oraz amatorów, którzy docenią ciekawy dodatek do wystroju wnętrza.