wielkanocny stół

Porcelanowe dekoracje na wielkanocny stół

Święta wielkanocne kojarzą nam się z wiosną, przyroda budząca się do życia. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przy pięknie zastawionym stole.

Wystój stołu wielkanocnego

Święta wielkanocne są najważniejszymi w życiu chrześcijanina. Spotykamy się wtedy w rodzinnym gronie, by przeżywać wspólnie ten ważny czas. Świąteczną atmosferę podkreśla, wystój mieszkania, a zwłaszcza stołu, do którego zasiądą najbliżsi.  Nie może zabraknąć żywych kwiatów, w tym czasie bardzo popularne żonkile, tulipany krokusy. Mogą być zarówno cięte, jak i w doniczkach. Jeśli cięte to oczywiście w dekoracyjnym wazonie, dobrze komponował będzie się porcelanowy lub szklany. Dekoracja stołu to bardzo ważny element rodzinnych spotkań, zwłaszcza w święta. Obrus, serwetki z motywem świątecznym, są jednocześnie dekoracją oraz pełnią funkcję użytkową. Kolorystyka jest uzależniona od naszych preferencji.  Obrus sprawdzi się także w kolorze żółtym lub zielonym. Do tego konieczna będzie zastawa w jasnej barwie, będzie się elegancko prezentować. Przy zastawie kolorowej lepiej będzie się prezentował biały obrus.

Porcelanowe dekoracje na wielkanocny stół

W dekoracji świątecznego stołu wielkanocnego nie może zabraknąć dodatków. Szukając inspiracji, możemy skorzystać z propozycji Salonu Porcelany, który oferuje szeroki wybór świątecznych dekoracji. Kolorowych pisanek, zajączków, baranka, każde z nich ma swoją symbolikę. Baranek – symbol męki i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, zajączek – symbol płodności, początek nowego życia, pisanki mają przynosić szczęście, miłość i pomyślność. Dlatego też w wystroju stołu, a nawet całego mieszkania nie może brakować figurek jako symboliki i zwyczaju, ale również radości dla najmłodszych. W każdej dekoracji stołu powinny znaleźć się świece w eleganckich świecznikach, nadadzą wyjątkowego charakteru.  Świąteczny nastrój oddają również świeczniki umieszczone w stroiku, są idealną dekoracją stołu.