filiżanka

Nie masz pomysłu na Dzień Matki? Postaw na porcelanową filiżankę

Dzień Matki to taka data w kalendarzu, której nie sposób pominąć i słusznie, bo to wyjątkowa okazja. W tym dniu dziękujemy swoim matkom za trudy rodzicielstwa, miłość i poświęcenie. Fajnie, by tego dnia czuły się najważniejsze na świecie, dlatego dając swojej mamie podarunek postawmy na coś wyjątkowego i sprecyzowanego.

Czym się kierować podczas wyboru prezentu na Dzień Matki?

Po pierwsze, niech to będzie coś od serca – rzecz, która ucieszy waszą mamę. Mogą to być własnoręcznie robione przedmioty, które z pewnością sprawią jej radość. Jednak, gdy nasze umiejętności manualne nie są za dobre, to proponujemy zdecydować się na coś, czym się otacza, jakie ma hobby, czego jej brakuje itp. Wybór prezentu na Dzień Matki może być aż tak duży, że tym bardziej nie będziemy wiedzieli, co dla niej wybrać.

Porcelanowe filiżanki – prezent dla każdej mamy

Porcelana od dawien dawna jest wyjątkowym produktem dopełniającym wygląd wnętrz, na który składa się wiele czynników. Dodatki porcelanowe to nie tylko piękne rzeźby, ale również całe serwisy, kubki i talerze. Są piękne i często ponadczasowe, a ich wzory mogą być robione na indywidualne zamówienia.

Dla wielu matek kawa czy herbata to początek dobrego dnia, jak i okazja do spotkania się z koleżankami. Wyjątkowy zestaw kawowy z pewnością doda uroku spotkaniom rodzinnym, przy których będzie można poczęstować swoich gości różnymi smakołykami. Oprócz niewiarygodnego wyglądu, zestawy porcelanowe tworzą ponadczasowe aranżacje na różne okazje. Niektóre firmy proponują modele, które są popularne nawet od 140 lat.

Jakie wzory porcelanowych filiżanek są najpopularniejsze?

Czysta biel jest zdecydowanie ponadczasowa, szczególnie w połączeniu ze stylowymi dekoracjami. Klasyczny design połączony z bielą gwarantuje elegancki wygląd, który będzie pasował do wielu wnętrz. Na podstawowej bieli ciekawie wyglądają róże lub inne łagodne kwiaty w pastelowych odcieniach różu, zieleni oraz żółci.

Kość słoniowa to kolejna klasyka, która może być wzorowana na sztukateriach zamkowych. Tym, co wyróżnia ten wzór jest ciepła barwa oraz reliefy w stylu rokoko. Ładnym dodatkiem będą złocenia na brzegach naczyń, które tworzą piękną, harmonijną całość.

Na bieli możemy stworzyć naprawdę piękne i wyjątkowe aranżacje. Co jednak nie oznacza, że całe kolorowe filiżanki nie są wyjątkowe. Wręcz przeciwnie, osoba z odważnym charakterem z pewnością będzie zachwycona. Przecież każdy wie, że gdy ktoś lubi fiolet, pragnie mieć wszystko w tym kolorze. Czarny w połączeniu ze złotem to również bardzo nowatorski rodzaj dekoracyjny dla filiżanek. W kwestii wyboru wzoru porcelanowej filiżanki dla swojej mamy podpowiadamy: wybierzcie taką, które będzie jej się z wami kojarzyła.