Porcelana i piękne anioły Rosenthal

Firma Rosenthal już od blisko 140 lat oferuje doskonałą porcelanę, zachwycającą swoją elegancją, wyrafinowanym wzornictwem oraz perfekcją wykonania.

Wizytówką kolekcji porcelany Rosenthal jest słynny serwis Biała Maria, dostępny również w wersjach ze stylowymi dekoracjami. Historia tego serwisu sięga roku 1916, kiedy to założyciel firmy zaprojektował go dla swojej zony i nazwał jej imieniem.

Największym atutem tej przepięknej porcelany jest jej klasyczna forma połączona z minimalistyczną bielą. Mariaż ten gwarantuje eleganckie i ponadczasowe aranżacje na różne okazje.

Serwis Maria dostępny jest również w wersjach zdobionych. Najnowszą dekoracją jest Maria Róża (org. PinkRose) zaprojektowała ją szwajcarska projektantka Regula Stüdli. Wiosenny, świeży efekt kreują kwiaty róż, granatów i delikatnych stokrotek. Kompozycje kwiatów na każdym elemencie są inne, a barwa i ułożenie roślin daje złudzenie rzeczywistości. Całość utrzymana jest w pastelowych odcieniach różu, zieleni i żółci.

Kolejnym bardzo klasycznym serwisem jest Sanssouci Elfenbein Gold, który jako jedyny w ofercie firmy jest w kolorze kości słoniowej. Reliefy na wszystkich naczyniach są wierną kopią stiuków (sztukaterii) z zamku Sanssouci w Poczdamie.

Ciepła barwa porcelany, klasyczna forma i reliefy w stylu rokoko oraz stylowe złocenia na brzegach naczyń tworzą piękną, harmonijną całość.

Również w tej kolekcji znajdziecie Państwo wersję dekorowaną motywem klasycznej róży – Sanssouci Ramona.

Regula Studli swoją miłość do kwiatów i dekoracji florystycznych przeniosła na porcelanę. Stworzyła niezwykły serwis o nazwie Tajemniczy Ogród. Z wielkim wyczuciem estetyki połączyła bogactwo bujnej roślinności z prostą formą naczyń i subtelnością cienkiej, niemalże transparentnej porcelany kostnej – Bone China. Dzika roślinność na każdym elemencie serwisu tworzy inną bardzo naturalną kompozycję. To wyjątkowo udane połączenie dekoracji florystycznej z nowoczesną, prostą formą naczyń.

Anioły to istoty boskie, są posłannikami naszych modlitw i myśli do NIEBA. Na przestrzeni wieków anioły w sztuce przybierały różne postaci.

Miłośnicy Rosenthala od wielu już lat mogą kolekcjonować figurki aniołków z nieskazitelnie białej, biskwitowej porcelany. Pięknie komponują się w każdym wnętrzu i są idealnym prezentem dla każdego. Któż nie chciałby mieć przy sobie ANIOŁA?

Figurki dostępne są w trzech wielkościach: mała – około 6,5 cm , średnia – około 10,5 cm i duża – około 14,5 cm.