Porcelana i piękne anioły Rosenthal

Porcelana firmy Rosenthal już od ponad 130 lat zachwyca swą elegancją, wyrafinowanym wzornictwem i perfekcją wykonania.

Wizytówką marki jest słynny serwis porcelanowy Biała Maria zaprojektowany w1916 roku przez samego założyciela firmy Philippa Rosenthala na urodziny żony i nazwany jej imieniem – Maria.

Klasyczna forma naczyń w połączeniu z minimalistyczną bielą jest zawsze elegancka, ponadczasowa, pozwala tworzyć wiele ciekawych aranżacji.

Serwis Maria dostępny jest również w wersjach zdobionych. Najnowszą dekoracją jest Maria Róża (org. PinkRose) zaprojektowała ją  szwajcarska projektantka Regula Stüdli. Wiosenny, świeży efekt kreują kwiaty róż, granatów i delikatnych stokrotek. Kompozycje kwiatów na każdym elemencie są inne a barwa i ułożenie roślin daje złudzenie rzeczywistości. Całość utrzymana jest w pastelowych odcieniach różu, zieleni i żółci .

Kolejnym bardzo klasycznym serwisem jest Sanssouci Elfenbein Gold który jako jedyny w ofercie firmy jest w kolorze kości słoniowej. Reliefy na wszystkich naczyniach są wierną kopią stiuków ( sztukaterii ) z zamku Sanssouci w Poczdamie.

Ciepła barwa porcelany, klasyczna forma i reliefy w stylu rokoko oraz stylowe złocenia na brzegach naczyń tworzą piękną, harmonijną całość.

Również w tej kolekcji znajdziecie Państwo wersję dekorowaną motywem klasycznej róży – Sanssouci Ramona.

Regula Studli swoją miłość do kwiatów i dekoracji florystycznych przeniosła na porcelanę. Stworzyła niezwykły serwis o nazwie Tajemniczy Ogród . Z wielkim wyczuciem estetyki połączyła bogactwo bujnej roślinności z prostą formą naczyń i subtelnością cienkiej, niemalże transparentnej porcelany kostnej – Bone China . Dzika roślinność na każdym elemencie serwisu tworzy inną bardzo naturalną kompozycję. To wyjątkowo udane połączenie dekoracji florystycznej z nowoczesną, prostą formą naczyń.

Anioły to istoty boskie , są posłannikami naszych modlitw i myśli do NIEBA. Na przestrzeni wieków anioły w sztuce przybierały różne postaci .

Miłośnicy  Rosenthala od wielu już lat mogą kolekcjonować figurki aniołków z nieskazitelnie białej , biskwitowej porcelany . Pięknie komponują się w każdym wnętrzu i są idealnym prezentem dla każdego . Któż nie chciałby mieć przy sobie ANIOŁA ?

Figurki dostępne są w trzech wielkościach : mała – 6,5 cm , średnia -10,5 cm i duża 14,5 cm.