Rosenthal

Firma Rosenthal już od blisko 140 lat oferuje doskonałą porcelanę, która zachwyca swoją elegancją, wyrafinowanym wzornictwem oraz perfekcją wykonania.

Wizytówką kolekcji porcelany Rosenthal jest słynny serwis Biała Maria, dostępny również w wersjach ze stylowymi dekoracjami. Historia tego serwisu sięga roku 1916, kiedy to założyciel firmy zaprojektował go dla swojej żony i nazwał jej imieniem.
Największym atutem tej przepięknej porcelany Rosenthal jest jej klasyczna forma połączona z minimalistyczną bielą. Mariaż ten gwarantuje eleganckie i ponadczasowe aranżacje na różne okazje.

Serwis Biała Maria jest dostępny również w wersjach zdobionych. Najnowszą dekoracją jest Maria Róża (org. PinkRose), którą zaprojektowała szwajcarska projektantka Regula Stüdli. Wiosenny, świeży efekt kreują kwiaty róż, granatów i delikatnych stokrotek. Kompozycje kwiatów na każdym elemencie są inne, a barwa i ułożenie roślin dają złudzenie rzeczywistości. Całość jest utrzymana w pastelowych odcieniach różu, zieleni i żółci.

Kolejnym bardzo klasycznym serwisem jest Sanssouci Elfenbein Gold, który jako jedyny w ofercie firmy jest w kolorze kości słoniowej. Reliefy na wszystkich naczyniach są wierną kopią stiuków (sztukaterii) z zamku Sanssouci w Poczdamie.

Ciepła barwa, jaką wyróżnia się ta porcelana Rosenthal, jej klasyczna forma i reliefy w stylu rokoko oraz stylowe złocenia na brzegach naczyń tworzą piękną, harmonijną całość.

Również w tej kolekcji znajdziecie Państwo wersję dekorowaną motywem klasycznej róży – Sanssouci Ramona.

Regula Stüdli swoją miłość do kwiatów i dekoracji florystycznych przeniosła na wykwintną porcelanę. Stworzyła niezwykły serwis o nazwie Tajemniczy Ogród. Z wielkim wyczuciem estetyki połączyła bogactwo bujnej roślinności z prostą formą naczyń i subtelnością cienkiej, niemalże transparentnej porcelany kostnej – Bone China. Dzika roślinność na każdym elemencie serwisu tworzy inną bardzo naturalną kompozycję. To wyjątkowo udane połączenie dekoracji florystycznej z nowoczesną, prostą formą naczyń.

Anioły to istoty boskie. Są posłannikami naszych modlitw i myśli do NIEBA. Na przestrzeni wieków w sztuce przybierały różne postaci. Dlatego koneserów figur porcelanowych mogą zachwycać wyjątkowe anioły Rosenthal dostępne w naszej ofercie.
Miłośnicy Rosenthala od wielu już lat mogą kolekcjonować figurki aniołków z nieskazitelnie białej, biskwitowej porcelany. Pięknie komponują się w każdym wnętrzu i są idealnym prezentem dla każdego. Któż nie chciałby mieć przy sobie ANIOŁA?
Anioły Rosenthal są dostępne w trzech wielkościach: mała figurka – około 6,5 cm, średnia – około 10,5 cm i duża – około 14,5 cm.