porcelana

Markowa porcelana nigdy nie wychodzi z mody

Wyroby z porcelany znane są od setek lat i  zachwycają do dziś. Czar europejskiego salonu z XIX wieku z Wiednia czy Paryża przyniosą filiżanki porcelanowe, a wazony, figurki, wazy wspomnienie dawnych chińskich dynastii, dzięki którym znalazła się na naszych stołach – wszystko zależy od stylu, wykończenia i rodzaju przedmiotów. A jest ich spory wybór: od lokalnych manufaktur, przez starsze i zabytkowe przedmioty, łącznie z produktami najważniejszych marek, które w obecnych czasach definiują trendy.

Porcelana nowoczesna i klasyczna

Wykonane z porcelany przedmioty wyróżniają się przede wszystkim wyglądem i zdobieniami – to wyjątkowo trwały, plastyczny i estetyczny materiał. Użytkowe przedmioty, stykające się z żywnością czy płynami, mają niską nasiąkliwość, wysoką odporność na przebarwienia, czynniki chemiczne i uszkodzenia zewnętrzne.

porcelany da się wykonać dosłownie wszystko, a jej bogata historia, łączące dwa kontynenty pozwoliła wypracować ponadczasowe style, którymi przyozdabiane są wazony, figury porcelanowe, ozdoby, serwisy, zestawy kawowe i obiadowe, przedmioty kuchenne – od sosjerek, maselnic, wazy, po pieprzniczki, czarki, cukiernice. Były to użytkowe i ozdobne elementy stołów królewskich, cesarskich, dworów – stąd wielkie przywiązanie do szczegółów i wyglądu. Polscy, włoscy, niemieccy producenci często kłaniają się tradycji, stosując wzornictwo nawiązujące do minionych czasów, ale również poszukują minimalistycznych, nowoczesnych, post-modernistycznych rozwiązań – odważnych projektów, kształtów, niecodziennego wykończenia.

Najlepsi producenci porcelany

Obojętnie, czy klienci zainteresowani są porcelaną użytkową czy ozdobną, pojedynczymi elementami czy kolekcjami – warto zainteresować się markami, które przez lata wypracowały sobie pozycję na rynku – należą do nich firmy takie jak  Rosenthal, Goebel, Kaiser, Lladro, Vista Alegre, Villeroy & Boch, Hutschenreutcher. Dzięki swojej historii, technologii, wieloletniemu doświadczeniu, prezentują one unikalny design, trwałość oraz mnogość dostępnych przedmiotów, zestawów oraz motywów – rustykalne, kwiatowe, minimalistyczne, zwierzęce, ludowe, nowoczesne i wiele, wiele innych.

Porcelana jest ponadczasowa – synonim luksusu, dobrego smaku. Białe elementy zastawy idealnie komponują się w każdym wnętrzem. Porcelana spełnia także swoją rolę podczas uroczystości rodzinnych, spotkań służbowych, nadaje się na prezent czy element dekoracji domu, hotelu, salonu – wybierając produkty najlepszych marek, zyskujemy pewność, że jakość wykonania i design są na najwyższym poziomie.