porcelana w zmywarce

Czy porcelanę można myć w zmywarce?

Porcelana to nie tylko piękny dodatek, ale także materiał o niezwykłych właściwościach, który sprawia, że używanie jej na co dzień staje się prawdziwą przyjemnością. Dlatego warto dowiedzieć się, jak dbać o nią w sposób odpowiedni, aby cieszyć się jej blaskiem przez długie lata.

Porcelana a zmywarka – można czy nie?

Pomimo że porcelana to materiał wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia, wiele osób obawia się mycia jej w zmywarce. Te obawy wynikają z przekonań o delikatności porcelany oraz z troski o zachowanie jej blasku i trwałości zdobień. Warto jednak podkreślić, że większość porcelany produkowanej współcześnie jest przystosowana do mycia w zmywarce. Wszystko zależy jednak od rodzaju produktu, jakości wykonania oraz tego, czy jest on wyposażony w odpowiednie oznaczenia.

Decydując się na zakup porcelany, warto zwrócić uwagę na informacje producenta dotyczące jej pielęgnacji. Jeśli na spodzie filiżanki czy talerza pojawi się symbol zmywarki, możemy być pewni, że jest ona przystosowana do tego sposobu mycia. Należy pamiętać, że nawet gdy porcelana jest odpowiednio wyprodukowana, to istnieją pewne zasady, których przestrzeganie pozwoli na długotrwałe zachowanie jej piękna.

Zasady mycia porcelany w zmywarce

Aby mycie porcelany w zmywarce przebiegło bez żadnych szkód dla naszych cennych naczyń, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim należy unikać zbyt wysokich temperatur – maksymalna temperatura to 55 stopni Celsjusza. Dodatkowo warto stosować specjalne tabletki do zmywarki przeznaczone do delikatnych naczyń oraz programy dedykowane dla porcelany. Kluczowe jest także właściwe rozmieszczenie naczyń w zmywarce. Najlepiej umieszczać je w taki sposób, aby nie stykały się ze sobą ani z innymi naczyniami – może to bowiem prowadzić do uszkodzeń mechanicznych czy ścierania zdobień. Zachowanie tych zasad sprawi, że nasza porcelana będzie cieszyć oko i serwować wykwintne posiłki przez długie lata.

Jeśli szukasz pięknych i niepowtarzalnych filiżanek porcelanowych we Wrocławiu, zapraszamy do naszego salonu porcelany przy ul. Kościuszki 13. Oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości markowych naczyń porcelanowych, takich jak talerze, miski, filiżanki, dzbanki czy wazony.