Sztućce Hardanger

Norweska marka Hardanger Bestikk inspiracje czerpie z tradycyjnego skandynawskiego wzornictwa. Już od ponad 50 lat te produkty są ozdobą europejskich stołów, od kilkudziesięciu lat z sukcesem podbijają też serca Amerykanów. Firma swoją działalność rozpoczęła w 1958 roku, kiedy Odd Leikvoll zakupił pierwszą maszynę do produkcji upominków ze stali.

Dziś fabryka jest zlokalizowana w Kinsarvik, na wybrzeżach fiordu Hardanger. To miejsce ukryte wśród drzew i skalnych ekspozycji, a wejścia bronią tu mężne trolle. Z fabryką sąsiadują tu zimne wody fiordy.

Tu właśnie Odd Leikvoll przeniósł zakład w 1963 roku. Dziś nad działalnością fabryki, będącej największym producentem sztućców w Skandynawii, sprawuje pieczę jego syn, Rune. Inspiracją dla nazw kolekcji sztućców Hardanger były imiona córek i wnuczek założyciela firmy: Ida, Nora, Tina, Tuva oraz Hedda.

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych, które usprawniają produkcję i zapewniają najwyższą jakość końcowych produktów – stale rozszerza się rynek, na który trafiają sztućce Hardanger. Ich piękno i potencjał odkrywają m.in. Amerykanie, zachwyceni norweskim wzornictwem oraz inspiracjami czerpanymi z natury.

O wyjątkowości tych wyrobów świadczy również charakterystyczny dla Skandynawii związek pomiędzy tradycją i funkcjonalnością.

Od 2004 roku z marką Hardanger Bestikk współpracę podjął Per Finne, który skierował ją

na tory nowoczesnego designu silnie inspirowanego naturą.

Sztućce Hardanger Bestikk, dostępne w naszym salonie we Wrocławiu, produkowane są w Norwegii z najlepszej szwedzkiej stali nierdzewnej 18/8, w której zawartość chromu wynosi 18%, a niklu 8%.

Sztućce z wszystkich kolekcji firmy Hardanger objęte są przez producenta 10-letnią gwarancją. Zapraszamy do nas po te doskonałe i niezawodne sztućce.

Kolekcje Hardanger

TUVA – to linia nowoczesnych i stylowych sztućców o pełnym zaokrąglonym wykończeniu. Do tego są bardzo wygodne i doskonale pasują do dłoni.

JULIE – wyjątkowa propozycja smukłych, połyskujących sztućców.

TINA – kolekcja geometrycznych sztućców. Charakterystyczny styl nadaje im ostre wykończenie. Zestaw dla 12 osób (53 części).

ZARA – czarujące, zmysłowe sztućce zachwycające doskonałym połączeniem kubistycznych form z zaokrąglonymi kształtami.

NORA – kolejna linia sztućców Hardanger przeznaczona jest na wyjątkowe okazje. Jej atutem jest wzorcowa równowaga – sztućce są masywne, ale jednocześnie posiadają eleganckie, piaskowe wykończenia. Klasyka w najlepszym wydaniu!

RAMONA – atutem tej serii jest prostota i elegancja pasujące zarówno na uroczyste okazje, jak i do użytku codziennego. Kolekcja jest sprzedawana w imponującej ilości ponad 30 milionów egzemplarzy.

CARINA – to kolekcja eleganckich sztućców na różne okazje. Ich oryginalną ozdobą są detale ze stali szczotkowanej.

KRISTIN – w tej kolekcji widoczna jest inspiracja norweską tradycją rzemiosła w drewnie. To jedyna linia marki Hardange z rękojeściami o otwartych wykończeniach.

FJORD – linia sztućców pasujących do każdego nakrycia. Uwagę przykuwają ich zaokrąglone, eleganckie kształty. Ergonomiczne sztućce doskonale dopasowują się do dłoni.

SILJE – tę linię wyróżnia ostre, kątowe wykończenie. Świetnie podkreśla ono różnorodność matowej i błyszczącej faktury sztućców.

RENESSANSE – linia sztućców inspirowanych renesansowymi tradycjami – bardzo udane nawiązanie do zdobień wykonywanych w  XV-wiecznej Europie.

NINA – tutaj szczególnie widoczne są inspiracje norweską przyrodą. Klasyczna linia NINA cieszy się już od wielu lat dużym zainteresowaniem klientów

MIRA – te nowoczesne sztućce wyróżnia gładka i smukła linia.

LUNCH – linia o klasycznym stylu, gładki wzór zwieńczony delikatnymi zaokrągleniami.