Kardelen

Kardelen to mała szwedzka firma założona w roku 1992 przez rodzinę Bergström. Od początków za cel stawiała sobie wyrób tkanin lnianych najlepszej jakości. Len na potrzeby tej produkcji jest pozyskiwany z europejskich pól, gdzie szczególną rolę odgrywa naturalna uprawa podlegająca ścisłej kontroli. Tkanina lniana jest najbardziej przyjazna środowisku. Jest antystatyczna i wykazuje działanie antybakteryjne. Jest przewiewna i jako jedyna tkanina poprawia nasz komfort termiczny o każdej porze roku – zimą doskonale ogrzewa ciało, a letnią porą daje przyjemny chłód. To ogromna zaleta pościeli wykonanych ze 100% lnu.

Splot lniany jest bardzo mocny i odporny na rozciąganie. Dzięki naturalnej hodowli i produkcji len jest również antyalergiczny.

Podstawowa kolekcja Kardelen to wykonane ze 100% lnu tkaniny jednobarwne Erik, które występują w prawie 50 odcieniach. A najnowszą propozycją jest seria Lovely Linen, czyli lnu miękkiego niczym puch, który dzięki złamanej strukturze włókna wprowadza na nasze stoły i salony nową jakość. Stanowi też doskonałe tło dla markowej porcelany. Walory klasycznego twardego lnu nabierają teraz nowego wyrazu – zgodnie ze sloganem marki: „A little wrinkle is a good thing”.

Gnieciona, puszysta tkanina zdobyła przebojem już nie tylko stoły Skandynawów. Warto przekonać się o jej walorach. Nie wymaga prasowania, a pranie w 40-60 stopniach i dodatkowe suszenie to jedyne czynności, które utrzymają jej jakość przez wiele lat.