Kardelen

Kardelen to mała szwedzka firma założona w roku 1992 przez rodzinę Bergström. Od początków za cel stawiała sobie wyrób tkanin lnianych najlepszej jakości. Len tej produkcji pozyskiwany jest z europejskich pól, gdzie szczególną rolę odgrywa naturalna hodowla podlegająca ścisłej kontroli. Tkanina lniana jest najbardziej przyjazna środowisku. Jest antystatyczna i wykazuje działanie antybakteryjne. Jest przewiewna i jako jedyna tkanina zimą potrafi nas ocieplić, a letnią porą daje przyjemny chłód. To ogromna zaleta pościeli wykonanych z 100% lnu.

Splot lniany jest bardzo mocny i odporny na rozciąganie. A przede wszystkich dzięki naturalnej hodowli i produkcji len jest antyalergiczny.

Podstawowa kolekcja Kardelen to tkaniny jednobarwne Erik, które występują w prawie 50 odcieniach, wszystkie wykonane ze 100% lnu. A najnowszą propozycją jest seria Lovely Linen, czyli lnu miękkiego niczym puch, który dzięki złamanej strukturze włókna wprowadza na nasze stoły i salony nową jakość. Walory klasycznego twardego lnu nabierają teraz nowego wyrazu – zgodnie ze sloganem marki: A little wrinkle is a good thing.

Gnieciona puszysta tkanina zdobyła przebojem już nie tylko stoły Skandynawów. Warto przekonać się o jej walorach. Nie wymaga ona prasowania, a pranie w 40-60 stopniach i dodatkowe suszenie to jedyne czynności, które utrzymają jakość tej tkaniny na długie lata.