Jette – dekoracje świąteczne i inne wyjątkowe kolekcje

Pochodząca z Danii Jette Frölich już od kilkudziesięciu lat zajmuje się projektowaniem bożonarodzeniowych dekoracji świątecznych. Jej niepowtarzalne kolekcje wyróżniają się czarującym, romantycznym wyglądem. Artykuły tworzone przez Jette znaleźć dziś można w wielu europejskich domach. Artystka nie tylko kreuje własne wzory i autorskie kolekcje, ale też współpracuje z takimi renomowanymi markami jak Royal Copenhagen, Georg Jensen, Holmegaard czy Rosendahl.

Projekty Jettte są kwintesencją skandynawskiej elegancji. Stworzone przez nią produkty trafiają już nie tylko do Europy, ale też do takich odległych miejsc jak Japonia. Z roku na rok kolejni klienci zachwycają się jej stylowymi świecznikami migającymi urokliwym światłem, nastrojowymi świecami, ulotnymi wróżkami czy delikatnymi kubkami z doskonałej markowej porcelany. Stworzony przez nią świat niebanalnych dekoracji wprowadza wyjątkową, magiczną atmosferę do codziennej egzystencji.

Projektantka czerpie inspiracje ze swoich związków z naturą oraz wspomnień szczęśliwego dzieciństwa. Każdy najmniejszy szczegół swoich produktów Jette wykonuje własnoręcznie, wkładając w swoją pracę maksimum kreatywność i zaangażowania. Wybierając jej projekty spośród oferty naszego salonu z markową porcelaną we Wrocławiu, mogą mieć Państwo gwarancję ich oryginalności i perfekcyjnego wykończenia.

Duży wpływ na jej twórczość miała długa podróż do Persji i zachwyt, jaki wzbudziły w niej minarety oraz ornamentyka irańska. Po powrocie udało jej się przelać nowe pomysły na papier. Kiedy okazało się, że jej projekty cieszą się dużym zainteresowaniem, postanowiła wykorzystać swój talent i zająć się profesjonalnym tworzeniem dekoracji.

Jej pomysły wyróżniają się odważnym, ale też subtelnym łączeniem różnych form i materiałów – papieru, metalu i szkła. Jej skandynawskie inspiracje znajdują odzwierciedlenie w wybieranych przez nią kolorach takich jak biel, matowe srebro, szarawy błękit czy zieleń.

To prawdziwie unikatowa sztuka!