Alessi – naczynia kuchenne

Firmę Alessi założył w 1921 roku Giovanni Alessi. Od samego początku dewizą firmy było idealne połączenie designu przedmiotu z jego funkcją użytkową. Aby to osiągnąć, firma Alessi przez wszystkie lata działalności zaprosiła do współpracy ponad dwustu projektantów. Wśród wielkich nazwisk warto wymienić takie jak: Richard Sapper, Aldo Rossi, Michael Graves, Philippe Starck, Stefano Giovannoni Jasper Morison oraz Alessandro Mendini.

Trzeba w tym miejscu wspomnieć, iż 1 grudnia 2014 roku Profesor Alessandro Mendini został wyróżniony tytułem doktora honoris causa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wystawie zorganizowanej w Muzeum Architektury poza wieloma legendarnymi obiektami znalazł się projekt rzeźby Arlekina, którą Profesor Alessandro Mendini zaprojektował specjalnie dla Wrocławia.

Siedmiometrowa, kolorowa rzeźba, która stanie w przestrzeni publicznej miasta będzie z pewnością piękną pamiątką po spotkaniu z twórczością Profesora Mendiniego. Będzie również symbolem otwartości Wrocławia na świat, wielokulturową Europę i sztukę współczesną. Wiele produktów firmy Alessi znajduje się w muzeach sztuki użytkowej na całym świecie.

Zapraszamy do zapoznania się z bardzo szeroką oferta firmy Alessi w naszym Salonie Porcelany. Współpracujemy bezpośrednio z fabryką i możemy zrealizować każde zamówienie.